You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Audzētavas klepus (adenovīruss)

Viena no lipīgākajām slimībām ir “audzētavu klepus” (jeb adenovīruss).
Izraisītājs ir adenovīruss, kas kombinācijā ar baktērijām izraisa akūtu elpceļu saslimšanu, kam raksturīgi elpošanas sistēmas bojājumi. Vieglos gadījumos tas ir laringīts vai tonsilīts, smagos gadījumos bronhīts, traheīts un pneimonija (pneimonija). Ļoti bieži šī slimība strauji izplatās audzētavās, kur dzīvnieki tiek turēti tuvu vienu otram. No tā arī radies nosaukums.

Tāpat ļoti bieži sastopami dzīvnieku inficēšanās gadījumi izstādēs un pastaigu vietās (parkos, laukumos un suņu pastaigu laukumos). Slimība ir sezonāla, parasti aprīlis-maijs un septembris-oktobris. Infekciju iespējams izplatīt arī ziemā, ja laiks ir silts, mitrs un lietains. Lai suns nesaslimtu, pietiek ar vakcināciju (vienu vai divas reizes gadā), ja suns bieži kontaktējas ar citiem dzīvniekiem vai bieži dodas uz izstādēm, sacensībām un apmācībām.

Vakcinācija jāveic iepriekš, jo imunitāte veidojas 10-14 dienu laikā. Baktērija Bordetella bronhoseptica ļoti bieži izraisa slimību kombinācijā ar adenovīrusu un paragripas vīrusu. Šajā gadījumā slimība attīstās smagākā formā. Kā zināt, vai suns ir slims?  Pirmajās slimības stundās un dienās īpašnieks pamana sausu klepu. No ārpuses izskatās, ka suns aizrijies ar kaulu. Dzīvniekam ir grūti norīt un dzert. Bieži vien slimību pavada iesnas un asarošanās. Sazinoties ar veterinārārstu, suni var izārstēt dažu dienu laikā. Izvērstos vai sarežģītos gadījumos, kad tiek skartas plaušas un bronhi, slimība var ilgt vairākas nedēļas.

  Tāpēc aicinām mājdzīvnieku īpašniekus vakcinēties  pret “audzētavu” klepu savlaicīgi, pirms sezonas sākuma. Tā pat nav injekcija, bet pilieni degunā.

Mikročips ir izveidots no mikroshēmas, kuras sastāvā ir uztveršanas-raidīšanas ierīce, koda atmiņas bloks, kura tiek iekapsulēta stikla vai keramikas lodē ar iebūvēto daudzvītņu antenu. Vairāk…

Mikročipu ievada izmantojot speciālo vienreizējas lietošanas šļirci, kurš tiek piegādāts kopā ar mikročipu. Vairāk…

Parasti mikročipa kapsula ir neliela. Standarta izmēra mikročipi, kurus izmanto sīko mājdzīvnieku apzīmēšanai, ir vidēji 13 mm gari un 2 mm diametrā. Tātad, tie ir nedaudz lielāki par rīsa graudiņu. Vairāk…

Fizioterapija ir medicīnas nozare, kura pēta fizikālo faktoru ārstniecisko iedarbību un attīsta to pielietojumu ārstēšanā un profilaksē. Tas ir ārstniecisko metožu kopums, kurš izmanto fizikālo faktoru dziedniecisko spēku- gaisma, siltums, ultraskaņa, lāzerstārojums, magnētiskais un elektriskais laukums. Vairāk…

Dispanserizācija iekļauj sevī vispārēju (klīnisko) asinsainu, asins bioķīmiju (aknu, nieru, aizkuņģa dziedzera darbības radītāji), urīnanalīzes un koproloģiju. Ja nepieciešams, tad var veikt arī asins seroloģiju (leptospirozes, toksoplazmozes, hlamidiozes noteikšana). Ja apskates laikā un/vai analīzēs tiks novērotas nobīdes no normas, tiek nozīmēta atbilstoša terapija un ārstēšana. Līdz ar to dispanserizācija ļauj novērst hroniskas saslimšanas formas attīstību, un palīdz sekmēt dzīvnieka ātrāku atveseļošanos.

Lai Jūsu mīlulis augtu skaists un vesels, un lai tas priecētu Jūs un Jūsu ģimenes locekļus ilgus gadus, mēs piedāvājam jaunu pakalpojumu- ikgadēju dzīvnieka dispanserizāciju. To var salīdzināt ar cilvēku ikgadēju veselības pārbaudi. Apskates laikā var atklāt dažādas saslimšanas tas sākumstadijā, kas var palīdzēt savlaicīgi uzstādīt diagnozi un izveidot atbilstošu ārstēšanas shēmu.